STEM through robotics

1 września 2018 roku nasza szkoła rozpoczęła dwuletni projekt Erasmus Plus pt „STEM through robotics” (Nauczanie STEM przez robotykę). Naszymi partnerami są szkoły z Finlandii, Turcji i Słowenii. Głównym założeniem  projektu będzie wymiana doświadczeń w zakresie nowoczesnego nauczania z zastosowaniem technologii informatycznych.

Cele projektu to:
– zwiększenie umiejętności uczniów w zakresie technologii, inżynierii i matematyki (STEM) oraz  posługiwania się językiem obcym w praktyce.
– nabycie umiejętności kreatywnego myślenia, organizacji i komunikacji w pracy zespołowej poprzez budowanie i programowanie robotów.

Będziemy dzielić się wiedzą na temat krajów uczestniczących w projekcie. Poznamy ich kulturę i tradycje.

Dwudziestu czterech uczniów naszej szkoły będzie uczestniczyło w międzynarodowej wymianie.

Szkoły partnerskie:
1. Harjunrinteen koulu –  Riihimaki – Finlandia