DZIEWCZYNY INŻYNIERAMI – WARSZTATY „YOUNG WOMEN IN STEAM”

21 marca czyli w pierwszy dzień wiosny, dwadzieścia dziewczyn z klas siódmych naszej szkoły i pani od fizyki wzięły udział w warsztatach „Young women in STEAM” w ramach wydarzenia, które realizowane było dla Pratt&Whitney Rzeszów.

Dziewczyny spędziły ten dzień kreatywnie. Było dużo pracy, pracy grupowej, a jakie efekty tej pracy – to tylko one wiedzą, a ile zabawy i emocji.

Dziewczyny mogły poczuć się młodymi, zdolnymi inżynierkami, a wszystko to dzięki Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Projekt, w którym uczestniczyły, adresowany jest dla młodych kobiet aby aktywizować je do wyboru drogi inżyniera jako swojego kierunku rozwoju zawodowego.

Wizyta w Pratt&Whitney była ciekawym doświadczeniem dla naszych uczennic.

Dziękujemy Fundacji za możliwość uczestnictwa w jakże interesującym spotkaniu.

Print Friendly, PDF & Email