WYDARZENIA 2011/12

UROCZYSTE OBCHODY NADANIA SZKOLE IMIENIA

15 czerwca 2012r. odbyły się w naszej Szkole uroczyste obchody nadania Szkole Podstawowej nr 27 w Rzeszowie imienia Ignacego Jana Paderewskiego.

O godzinie 900 społeczność uczniowska uczestniczyła w Mszy Świętej. Następnie pod przewodnictwem Dyrekcji odbyło się przejście do szkoły, gdzie pod tablicą pamiątkową przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty. O godzinie 1000 rozpoczęła się uroczysta akademia prezentująca osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2011/2012.

swietosp27_2012_8 swietosp27_2012_9

swietosp27_2012_4 swietosp27_2012_5

swietosp27_2012_6 swietosp27_2012_7

 

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

12 maja nasza szkoła po raz kolejny gościła wielu młodych artystów, którzy prezentowali swoje muzyczne talenty na XIV WOJWEÓDZKIM KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ.

Konkurs odbył się pod  honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz  Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Mieliśmy także zaszczyt gościć Radnego Miasta Rzeszowa -pana Mirosława Kwaśniaka, który z podziwem obserwował zmagania konkursowe i gratulował uczestnikom  oraz zwycięzcom.

Przy organizacji konkursu współpracowała z nami Szkoła Muzyczna YAMACHA, której przedstawiciele zasiadali w konkursowym jury.

Wyjniki konkursu – kliknij

marysia zespol_2012

pios-_obcoj pios_obc_2012

pios_obc_2012 pios_obc_2012


AKADEMIA Z OKAZJI DNIA KONSTYTUCJI 3go MAJA

30.04.2012r. odbyła się w naszej szkole akademia dla uczczenia 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 4a pod opieką pani Barbary Kwaśniak, uczennica 6c

Paulina Żukowska przypomniała krótko historię obchodów tej uroczystości, chórek szkolny pod opieką

pani Barbary Wawrzynkiewicz uświetnił imprezę odśpiewując hymn państwowy oraz inne pieśni patriotyczne.

3maja1 3maja_2

akad_3maj_2012_3 akd_3maja_4

 


„FIZYKA DLA SMYKA”

 

POKAZY NAUKOWE DLA DZIECI

W dniach 17, 18, 19 kwietnia 2012r. Akademia Nauki zorganizowała dla klas I-III pokazy naukowe pt.: „FIZYKA DLA SMYKA”. Zajęcia te miały na celu rozbudzanie w młodych ludziach pasji do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata.Dzieci obserwując ciekawe doświadczenia odkryły tajemnice magnetyzmu. Dowiedziały się: Co to jest magnes? Co jest największym magnesem na Ziemi? Co to jest kompas? Dlaczego niektóre przedmioty lewitują?W czasie spotkania przeprowadzono kilkanaście wspaniałych eksperymentów fizycznych z zastosowaniem ciekawych zestawów edukacyjnych. W każdym z ćwiczeń uczestniczyły dzieci i dobrze się przy tym bawiły. Pokazy były wspaniałą pomocą dla uczniów w nauce i zrozumieniu przyrody i geografii. Dzieci, które uczestniczyły w tym pokazie były bardzo zadowolone.

fizyka3 fizyka 4

fizyka1 fizyka2

 


„ Wielkanocne zwyczaje”- montaż słowno-muzyczny.

 

Dnia 4 kwietnia 2012r. całą społeczność uczniowską   klas I-III w radosny  nastrój  wprowadziła  klasa 2d przygotowując  z  panią  E.Słomką  montaż słowno – muzyczny pt. „Wielkanocne zwyczaje”. Dzieci  przypomniały tradycje związane z Wielkanocą, a wesołe  wiersze i piosenki wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Przy tej okazji pani dyr.G.Krukowska-Koń wręczyła nagrody laureatom konkursów szkolnych i złożyła wszystkim  świąteczne życzenia.

wielkanoc1 wielkanoc2

„Śniadanie wielkanocne” w klasach.

„Niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją miłości
i wiary. Niech pogoda ducha towarzyszy Wam
w trudzie każdego dnia. Wiele szczęścia na co dzień.”

Takimi słowami w sali uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią  p. B. Wilczyńską jak co roku rozpoczęli

spotkanie przy odświętnie udekorowanym  „wielkanocnym stole”, gdzie królowały jajka i  baby wielkanocne.

wlk_sniadwielkanoc


SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Dnia 3 kwietnia 2012r. odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty, do którego przystąpili uczniowie klas szóstych naszej szkoły.

spr6klas spr6klas1

spr6klas2 spr6klas3


SPOTKANIE AUTORSKIE

21 marca na zaproszenie biblioteki szkolnej odwiedził naszą placówkę pan Maciej Penar – twórca krajoznawczych książeczek dla dzieci o Rzeszowie, Krośnie, Iwoniczu Zdroju i Rymanowie. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich przywitali autora książki „Gustaw – miś wędrowiec z wizytą w Rzeszowie”, który przywiózł ze sobą pluszowego misia Gustawa. Dzieci wraz z Gustawem wędrowały na ekranie po najpiękniejszych zakątkach naszego miasta. Podczas czytania utworu mogły zobaczyć strony książeczki pięknie ilustrowane fotografiami znanych im miejsc : RATUSZA, ZAMKU LUBOMIRSKICH, TEATRU MASKA, MUZEUM DOBRANOCEK. Uczniowie zadawali też pisarzowi wiele ciekawych pytań dotyczących jego pracy. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zdobyć dedykację do książeczki i autograf autora.

Penar penar2

penar3 jpenar4

 


„MAM TALENT”

Dnia 7 marca 2012r. odbyła się IV edycja Szkolnego Konkursu „Mam talent”

Do eliminacji zgłosiło się 72 uczniów, do finału jury zakwalifikowało 37 uczestników.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów zarówno uczniów

jak i ich rodziców.

mamtalent1 mamtalent2

mamtalent3 mamtalent4

mamtalent5 mamtalent6

 


KARNAWAŁ W NASZEJ SZKOLE

10 stycznia 2012r. odbył się wielki bal dla klas I – III. Wspaniałe kostiumy, wesołe konkursy sprawiły, że  zabawa prowadzona przez wodzireja upłynęła  w wyśmienitej atmosferze.

karnawal_1-3 karnawal_1-3

karnawal_1-3 karnawal_1-3


DZIEŃ  KSIĄŻKOWEGO  MISIA

Czwartek 27 X był w naszej szkolnej bibliotece wielkim świętem pluszowego misia- bohatera książek.  W tym dniu uczniowie z klas I – III przynieśli do czytelni maskotki pluszowych misiów, przedstawiające bohaterów ulubionych książek. Dzieci z klas O – III zwiedzały wystawę pluszowych ulubieńców , a także wysłuchały fragmentów Bajek Misia Uszatka Czesława Janczarskiego. Przeprowadzono też konkurs na NAJWIĘKSZEGO PLUSZOWEGO MISIA – BOHATERA KSIĄŻEK. Zwycięzcami tego konkursu zostali: Wiktoria Hałek z kl. 1d,  Norbert Wróblewski z kl. 1d oraz Kinga Sobczyk z kl. 2a. Nagrodę za największego pluszowego misia, który wzbudził największy podziw czytelników biblioteki szkolnej zdobyła Izabela Cupryś z kl. 2c.

mis_zwycięzcy mis_konkurs

 


Turniej ekologiczno – sportowy dla klas I – III

 

Realizując program  w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych  realizowanego we współpracy z Radą Osiedla ” Paderewskiego” we wtorek 15 listopada klasy I rozpoczęły   trzecią edycja turnieju ekologiczno – sportowego, który trwał przez trzy dni – 28XI – klasy II, 22XI – klasy III .  Uczniowie w sali gimnastycznej,  rywalizowali  o laur zwycięstwa. Nagrodzonych zostało 65 osób.Bardzo ciekawe zadania i konkurencje wywołały wśród uczestników nie lada emocje i rozbudziły wolę walki ( oczywiście fair play).

turniej_eco turniej_eco

turnirj_eco turniej_eco1

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 13 października 2011 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji „Dnia Edukacji Narodowej”.

Uczniowie klasy 6 przygotowali pełne humoru przedstawienie, chór szkolny zaśpiewał okolicznościowe piosenki.  Głównymi adresatami

uroczystości byli nauczyciele, ale z wielkim zainteresowaniem obejrzeli je uczniowie.

Dzień nauczyciela Dzień nauczyciela

Dzień nauczyciela Dzień nauczyciela

Print Friendly, PDF & Email