ERASMUS+ „STEM through robotics” – wizyta gości z Finlandii, Turcji i Słowenii

29 września nauczyciele nasze szkoły, uczniowie i ich rodzice powitali naszych gości: nauczycieli i uczniów z Turcji, Słowenii i Finlandii.

W poniedziałek , 30 września, rozpoczął się pierwszy dzień wizyty. Uroczyście przyjęliśmy naszych gości występami artystycznymi. Uczniowie SP 27, jak również przedszkolaki naszego Przedszkola nr 21 zaprezentowali swoje talenty muzyczne i taneczne. Następnie, uczniowie biorący udział w projekcie, przedstawili prezentacje multimedialne o swoich państwach, po czym, rozpoczęliśmy zwiedzanie szkoły i przedszkola. Podobało się bardzo!

Po lunchu nadszedł czas na długo oczekiwane warsztaty z robotyki. Pracy było bardzo dużo! Cały kolejny dzień (wtorek), uczniowie zaangażowani w projekt, kontynuowali zadania pod opieką nauczycieli informatyki z Turcji, Słowenii i Finlandii.  W międzyczasie, chętni nauczyciele wzięli udział w warsztatach plastycznych, wykonując kwiaty z foamirami (technika dekoracyjna). Zajęcia były prowadzone przez nauczyciela plastyki.

W środę 02 października odbyły się wycieczki do Kańczugi-fabryki Marma Polskie Folie i Łańcuta. W fabryce zostaliśmy bardzo mile przyjęci i poznaliśmy cały proces produkowania różnego rodzaju folii. Następnie udaliśmy się do Łańcuta….. tutaj zwiedziliśmy zamek Potockich!

W czwartek, 03 października, wielki dzień! Warsztaty robotyki zostały zorganizowane w Millenium Hall! Zakończyły się one międzynarodowymi zawodami! Uczniowe, biorący udział w konkursie, świetnie się bawili!  Na koniec oczywiście wręczono im nagrody ufundowane przez Millemium Hall! Czwartek był naprawdę wyjątkowy! Wieczorem, po wspólnej uroczystej kolacji, nadszedł czas na długo oczekiwane disco! Bawiliśmy się świetnie, tańcząc do ulubionych przebojów polskich, fińskich, słoweńskich i tureckich!

W ostatni dzień wizyty, w piątek 04 października grupa uczniów i nauczycieli uczestniczących w projekcie odwiedziła fabrykę części samochodowych BorgWarner. W zakładzie wykorzystywane są nowoczesne technologie, w tym także wyspecjalizowane roboty, które szczególnie zainteresowały uczniów. Po fabryce gości oprowadzali specjaliści, którzy chętnie prezentowali specyfikę swojej pracy i odpowiadali na zadawane pytania. Następnie grupa udała się na rzeszowski rynek i zwiedziła Podziemną Trasę Turystyczną. Była to doskonała okazja do poznania historii miasta i regionu.

« z 2 »