WIZYTA UCZNIÓW W LOS BARRIOS/HISZPANIA – PROJEKT ERASMUS= „THE CODE OF FUTURE”

W dniach 8-12 maja uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odbyli wizytę w Los Barrios (Hiszpania) w ramach projektu ‘THE Code of future – Ecofriendly robotics’ – była to ostatnia mobilność, zamykająca projekt.

Dzień 1szy – poniedziałek, tradycyjnie, rozpoczął się w szkole, prezentacjami na temat naszych państw i szkół. Następnie, uczniowie zostali podzieleni na grupy międzynarodowe i rozpoczęli warsztaty z lego Spike Prime. Po warsztatach odbyliśmy pieszą wycieczkę do najbliższego parku narodowego, gdzie przygotowano dla nas niespodziankę – pływanie na kajakach w miejscowej rzece!

W drugi dzień – wtorek – udaliśmy się na wycieczkę do El Puerto se Santa Maria. Tutaj zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Podczas gdy pierwsza grupa zwiedzała miejscowe miasteczko, druga grupa odbyła warsztaty w firmie OPTIMUM – Waste Recycling Robotics. Potem grupy zmieniły się. Po warsztatach udaliśmy się na rejs promem do Kadyksu – przepięknego miasteczka położonego na półwyspie oddzielającym odnogę Zatoki Kadyksu od Oceanu Atlantyckiego.

Środa – dzień trzeci – rozpoczęła się warsztatami – fire rescue robots! Po warsztatach był czas na wymianę tradycji naszych państw – prezentacje na temat tradycyjnych potraw, tańce, piosenki.

W czwartek odbyliśmy wizytę w Uniwesytecie w Algerciras. Powitano nas tam bardzo serdecznie. Jeden z wykładowców uniwersytetu przedstawił prezentację na temat historii i działalności uczelni. Nawiązała się rozmowa na temat systemu edukacji w naszych państwach. Zwiedziliśmy budynek uczelni, po czym jeden z wykładowców i jego dwóch studentów zaprezentowali nowoczesny model sprzęgła samochodu.
Po wizycie odbyliśmy wycieczkę do Tarify – cudowne miasteczko, najdalej wysunięty na południe punkt lądowej Europy. Z okolic Tarify doskonale widać oddalone zaledwie 20 km wybrzeże Afryki!

W piątek – ostatni dzień wizyty – odbyły się warsztaty robotyki – sadzenie drzew i karmienie zwierząt. Po warsztatach odbyło się spotkanie podsumowujące wizytę, po którym nastąpiło wręczenie certyfikatów.