Erasmus+ WIZYTA W POLSCE

W dniach 9-13 grudnia 2019r. w naszej szkole zawitali goście z Hiszpanii, Islandii, Turcji i Rumunii. Byli to nauczyciele ze szkół współpracujących z nami w projekcie Erasmus Plus  „Teaching Reading for Social and Educational Inclusion”. Projekt ten ma na celu wspomaganie uczniów z trudnościami edukacyjnymi w pokonywaniu problemów w nauce czytania i pisania, a także wyrównywanie braków i promowanie równego dostępu do edukacji.

W trakcie wizyty nauczyciele zwiedzili naszą szkołę, oglądali występy uczniów i przedszkolaków, brali udział w różnych zajęciach, ustalali kolejne działania związane z projektem, poznawali nasze tradycje i zwyczaje. Zagraniczni goście uczestniczyli także w XX finale Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa”. Oprócz tego zwiedzali Rzeszów oraz uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Historycznego w Sanoku i Huty Szkła Artystycznego „Sabina” w Rymanowie Zdroju.