„AKTYWNIE PO ROZTOCZU”

W dniu 06. 06. 2019 uczniowie klasy 5F wraz z wychowawcą P. Karolem oraz P. Damianem i P. Tomaszem wyruszyli na dwa dni niezwykłej przygody związanej ze zwiedzaniem przepięknych terenów Roztocza i okolic. Wyjazd wymagał wielkiego zaangażowania i wysiłku fizycznego uczestników gdyż praktycznie całe dwa dni uczniowie aktywnie, w kajakach bądź na rowerze podziwiali piękno okolicznych terenów. Pierwszy dzień to intensywne szkolenie z kajaków zakończone spływem rzeką Wieprz, etap od Obroczy do Zwierzyńca do Zalewu Rudka. Po przerwie obiadowej przesiadamy się na rowery, gdzie pod opieką przewodnika wyruszamy szlakiem po Roztoczańskim Parku Narodowym. Kościółek ,,na wodzie”, Pałac Plenipotenta – obecnie siedziba Roztoczańskiego Parku Narodowego, Stawy Echo z wieżą widokową, leśniczówka, Florianka – ośrodek Hodowli Zachowawczej Konika Polskiego to jedne z licznych atrakcji , które udaje Nam się poznać z perspektywy szlaku rowerowego. Dzień kończymy ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Drugi dzień to kolejne etapy spływu kajakowego rzeką Wieprz i trasa wymagająca od Nas jeszcze większego zaangażowania ale dająca jeszcze więcej radości i satysfakcji. Etap kończymy u słynnego świerszcza w Szczebrzeszynie. W drodze powrotnej zatrzymujemy się w Rudzie Różanieckiej na pyszny obiad będący nagrodą za wysiłek i trud, który podjęliśmy przez te dwa dni. Wszyscy choć zmęczeni to pełni radości i satysfakcji z osiągniętych celów wróciliśmy do Rzeszowa planując kolejne aktywne i pełne przygód zwiedzanie innych miejsc.