„WF WEDŁUG INWENCJI UCZNIÓW”

Uczniowie klas 8B i 8D mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach WF prowadzonych i przygotowanych przez ich rówieśników. Lekcje miały na celu przedstawienie pozaszkolnych zainteresowań i umiejętności uczniów jak również rozpowszechnienie i zainteresowanie innych uprawianymi dyscyplinami. Franciszek przeprowadził lekcje judo, która z wiadomych przyczyn mocno zaciekawiła wszystkich jego kolegów. Jak mówił Franciszek judo to nie tylko sport sam w sobie, ale także dziedzina, która uczy pewności siebie, opanowania, samodyscypliny, ogólnej sprawności fizycznej, uczy dobrego wychowania.

Kolejną lekcje poprowadzili Michał i Nikodem, zapraszając zarówno koleżanki jak i kolegów do wspólnej nauki tańca. Chłopcy z wielkim zaangażowaniem , cierpliwie, krok po kroku uczyli wszystkich tradycyjnego poloneza. Wszyscy biorący udział w lekcji docenili pracę kolegów i z radością i uśmiechem powtarzali kolejne figury prezentowane przez tancerzy. Efekty swojej ciężkiej pracy uczniowie zaprezentowali podczas tradycyjnego komersu rozpoczynając zabawę właśnie od poloneza. Wszystkim, którzy przyczynili się do urozmaicenia poszczególnych lekcji, za trud włożony w ich przygotowanie i chęć podzielenia się swoimi pasjami z innymi należą się ogromne brawa.