THE DOT DAY – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W piątek, 14 września po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki– święto kreatywności, odwagi i zabawy. Pomysł świętowania takiego dnia powstał, gdy Peter Reynolds napisał książeczkę pt. „The Dot” opowiadającą o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a i jest inspiracją do aktywności dzieci w wielu krajach, również w Polsce.

W tym dniu uczniowie klas I-III  ubrani byli w kropki, grochy. Dzięki kreatywności naszych nauczycieli, wszystkie  lekcje były związane z „kropką.” Bo to od kropki wszystko się zaczęło….

Obchody Dnia Kropki zaczęliśmy  od obejrzenia historii małej Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku z kropką  w tle. Na lekcjach plastyki stworzyliśmy piękną galerię „kropkowych obrazów”, a na lekcjach matematyki rozwiązywaliśmy łamigłówki i graliśmy w gry planszowe oczywiście z kropką w tle. Lekcje wychowania fizycznego, odbyły się z wykorzystaniem piłek, obręczy, hula-hop, czyli przestrzennej kropki.

Dnia 14 września, każdy uczeń naszej szkoły miał mnóstwo okazji, żeby uwierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy z nas bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od … kropki.