ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Wrzesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy.  Z tej okazji skorzystali uczniowie klas 1a i 1b, którzy uczestniczyli w „Święcie Pieczonego Ziemniaka” zorganizowanym w gospodarstwie „ Kobakówka” w Mogielnicy. Główną atrakcją podczas tego święta były pieczone ziemniaki oraz kiełbaski z grilla. Ponadto dzieci poznały ,,Bajkę o ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski.  Poznały też jak w różnych regionach nazywa się ziemniaki oraz dowiedziały się o różnych sposobach wykorzystania tej „niezwykłej” bulwy.

Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był  jakże by inaczej – ziemniak. Odbyło się sadzenie i zbieranie ziemniaków oraz bieg z ziemniakiem na łyżce. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności uczniowskiej.

Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków.
Dużo radości sprawiła nam piękna jesienna pogoda, mogliśmy bez przeszkód świętować razem  na świeżym powietrzu.