PODSUMOWANIE V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MAKS MATEMATYCZNY, KTÓRY ODBYŁ SIĘ 08.03.2018

W konkursie wzięło udział blisko 6 000 uczniów z około 900 szkół. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa 24 graczy z klas 4 -7.

Zadaniem konkursowym uczestnika było samodzielne rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych: Karuzela i Podziel to!

W kategorii SP7 Piotr Polański z klasy 7B zajął 3 miejsce w Polsce i 1 miejsce w województwie podkarpackim, tym samym wygrał nagrodę pieniężną 125zł, voucher  125zł oraz medal V edycji konkursu. W tej samej kategorii Eryk Borkowski z kl. 7B zajął 5 miejsce w województwie podkarpackim.

W kategorii SP6 dzielnie walczyli Maksymilian Żukowski z 6C, który zajął 5 miejsce w woj. podkarpackim oraz  Szymon Kowalski z kl. 6A – miejsce 6 w naszym województwie.

Natomiast Iwo Frączek z kl. 5B zajął 8 miejsce w woj. podkarpackim w kategorii SP5.

Wszyscy wymienieni uczniowie uzyskali wyniki „bardzo dobre” w tym konkursie, co oznacza, że  znaleźli się w gronie 10% najlepszych uczestników w swojej kategorii wiekowej.

Ciekawą nagrodę wywalczył Mateusz Opaliński z kl. 4F, któremu przyznano darmowy udział w następnej edycji konkursu. Zapraszamy już w październiku 2018.

Na zdjęciu pani Renata Miłek, nauczycielka matematyki naszego zwycięzcy wręcza medal nagrodzonemu Piotrowi Polańskiemu z kl. 7B (3 miejsce w Polsce!).

I. Karszniewicz