APEL – POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

  W czwartek 26 kwietnia 2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli  w uroczystym  apelu,  poświęconym POLSKIM SYMBOLOM NARODOWYM. Apel przygotowany przez uczniów klas 3e i 3g pod opieką pani Anny Więcek-Grucy i pana Jacka Mroczka był wspaniałą okazją, by uwrażliwić najmłodszych uczniów na znaczenie takich słów jak: Ojczyzna, ojczysta flaga, godło i hymn państwowy. Wiadomości o symbolach przeplatane były wierszami i piosenkami. Nie zabrakło też wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Widzowie mogli też przypomnieć sobie sylwetki Wielkich Polaków – prawdziwych patriotów, przedstawicieli świata nauki, sztuki, literatury, religii, polityki- którzy na zawsze wpisali się na kartach historii naszego kraju. Nie zabrakło też tych, którzy współcześni nam swoim życiem, działalnością i postawą rozsławiają Polskę na całym świecie.

Print Friendly, PDF & Email