MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku, jak co roku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ważną rolę biblioteki w życiu szkoły, a także w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W tym roku świętujemy pod hasłem „Czytanie dla pokoju”. W ramach obchodów tego święta zapraszamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w różnych akcjach
i konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

PROGRAM OBCHODÓW MMBS:

1) Słodki Dzień Czytania – 19.10. (środa) – każdy, kto w danym dniu, w godz. 9.00 – 12.00 odwiedzi bibliotekę szkolną i wypożyczy książkę zostanie poczęstowany cukierkiem 🙂

2) Dzień Postaci z Książek – 20.10. (czwartek) – zachęcamy, aby w tym dniu uczniowie klas IV – VI przebrali się za dowolnego bohatera literackiego. Wszystkie przebrane osoby zapraszamy do biblioteki szkolnej na długiej przerwie (godz. 11.50 – 12.05) na pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek 🙂 Za udział w akcji można otrzymać plusy z zachowania.

3) Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas siódmych – 21.10. (piątek, 5. godz. lekcyjna)

4) Proponujemy, aby każdy nauczyciel poświęcił kilka minut swojej lekcji (oczywiście w miarę możliwości) na przeczytanie uczniom fragmentu swojej ulubionej książki.

Zaraźmy uczniów pasją czytania, w myśl hasła: „Książka nie gryzie, ona pochłania w całości”.