UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA

W dniu 9 listopada odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowania na Czytelnika. Powiązane ono było z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek i Baśni.  Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję została przygotowana część artystyczna, podczas której uczniowie klasy pierwszej poznali regulamin wypożyczania książek, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności pani dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki oraz korzystać z ich mądrych i dobrych rad. Następnie nastąpił uroczysty akt pasowania na czytelnika. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, na których uwieczniliśmy piękne stroje pierwszaków, przebranych za swoje ulubione postaci z bajek i baśni.

Serdecznie witamy wszystkich pierwszoklasistów w gronie czytelników naszej biblioteki.

Życzymy Wam, aby miłość do książek oraz pasja czytania towarzyszyła Wam

od tej chwili już na co dzień.