SUKCES SZKOLNEGO KLUBU ROBOTYKI „RESOVIA ROBOTICS”

„Congratulations team 60027A! Your team has been invited to the 2023 VEX Robotics World Championship – VEX IQ Competition Middle School Event!
Team has qualified to register and attend the VEX Robotics World Championship – VEX IQ Challenge Middle School Event based on your recent performance”.
Taką wspaniałą wiadomość otrzymaliśmy poprzez platformę „Robotevents.com” po udanym występie na zawodach w Słowenii.
Nasz zespół robotyki zarejestrowany pod nr. 60027A Szkolnego Klubu Robotyki „Resovia Robotics”, zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Świata VEX Robotics – VEX IQ Challenge w Dallas/Teksas w USA – vexworlds.com
Zespół reprezentował Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6 w Rzeszowie na międzynarodowych zawodach robotyki Slovenian Open VEX IQ Competition 2022-2023 w Słowenii zdobywając nagrody w 3 kategoriach:
1. Design Award VEX IQ Challenge 2023 – nagroda specjalna przyznana tylko naszemu zespołowi za zaprojektowanie i zbudowanie robota oraz przedstawienie ciekawych pomysłów konstrukcyjnych udokumentowanych w „Dzienniku inżyniera”.
2. Robot Skills 2nd place Award – za umiejętności programowania autonomicznego robota oraz sterowania robotem na odległość.
3. Teamwork Challenge 2nd Place Award – współpraca dwóch drużyn i robotów aby wspólnie zdobyć największą liczbę punktów.
Udział młodych entuzjastów robotyki w Mistrzostwach Świata byłby wyzwaniem i sprawdzeniem swoich umiejętności oraz okazją do wymiany doświadczeń z drużynami z całego świata.
Instytucje, firmy, stowarzyszenia oraz osoby prywatne, które wyraziłyby chęć wsparcia finansowego drużyny proszę o kontakt: resrobotsp27@gmail.com
Mentorem, facilitatorem i opiekunem zespołu jest nauczyciel informatyki i robotyki pan Mariusz Wróblewski.
Opiekunem zespołu podczas turnieju w Słowenii była także pani Joanna Wilanowska-Rzemień – nauczycielka, propagatorka kodowania i robotyki w przedszkolu i klasach 1 – 3.
Szkolny Klub Robotyki „RESOVIA ROBOTICS” dziękuje firmie GREINPLAST, Radzie Rodziców, rodzicom uczniów biorących udział w turnieju oraz Urzędowi Gmina Miasto Rzeszów za wsparcie finansowe, które umożliwiło zespołowi udział w Slovenian Open 2023 VEX IQ Competition w Słowenii.
« z 2 »