SUKCES NASZYCH DRUŻYN W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU ROBOTÓW „ROBO-JAM”

19 czerwca 2021roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Robotyki VR VEX – online RoboJam – Słowenia. W konkursie brało udział 40 drużyn z reprezentacji 7 krajów: Polska, Turcja, Słowenia, Słowacja, Indie, Kazachstan, Kolumbia. Drużyny składały się z 2 lub 3 uczniów. Konkurs był podzielony na 3 kategorie RoboSketch, DiscDrill i Coloryntch. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny. Drużyna Resovia Bots zajęła 2 miejsce, a drużyna Resovia Robotics 3 miejsce w kategorii Robo Sketch (robot rysuje zadana figurę). Niewiele zabrakło naszym dwóm drużynom do podium. W kategorii Robo Skatch 4 miejce zajęła drużyna Resovia Robotics z robotem o nazwie Sky Fighter, a w kategorii Disc Drill drużyna Resovia Robotics – robot RR007 zajęła 4 pozycję.

Opiekunami  i mentorami naszych wspaniałych drużyn są nauczyciele informatyki i robotyki Pan Mariusz Wróblewski i Pan Dawid Wojtaszek.
Ceremonię zamknięcia turnieju ROBO-JAM można obejrzec tutaj: Closing Ceremony – RoboJam Slovenia