PRELEKCJA W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ – „BEZPIECZNY PRZEJAZD”

Dnia 10 lutego 2020 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rzeszowie.

W ramach lekcji techniki  uczniowie klas IV a , IV b, IV c, IV d uczestniczyli w prelekcji edukacyjnej na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Prelekcję prowadził zastępca komendanta Posterunku Straży Ochrony Kolei Adam Wojtyło i zawiadowca PKP PLK SA. Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie Anna Sikora.   Spotkanie  zorganizował nauczyciel techniki Kamil Bułdak.

Uczniowie obejrzeli pouczające filmy edukacyjne, oraz prezentację multimedialną. Zapoznani zostali z podstawowymi przepisami ruchu drogowego na przejazdach kolejowo-drogowych, oraz zasadami prawidłowego zachowania się przed takimi przejazdami. Mogli przebrać się w stroje pracowników kolei i aktywnie uczestniczyli  w pogadance, udzielając przemyślanych odpowiedzi. Uczniowie otrzymali również  nagrody od przybyłych gości, za co serdecznie dziękujemy.
          Spotkanie przyczyni się do podniesienia świadomości w zakresie zagrożeń wynikających z niezachowania należytej ostrożności na przejazdach kolejowo – drogowych wśród najmłodszych użytkowników dróg.