WYCIECZKA KLASY 2C I 2D DO KROSNA

Klasy 2c i 2d w dniu 21 listopada udały się na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. W czasie wycieczki uczniowie mieli okazję podziwiać pokaz produkcji i zdobienia szkła.  Hutnicy  pracując przy piecu wybierają porcję gorącego szkła i formują ręcznie różne szklane przedmioty. Każdy uczeń własnoręcznie wybił sobie pamiątkowy medal. Uczniowie zapoznali się z również z tajnikami zdobienia szkła, pracą grawera i kulgera. W piwnicach oglądali ekspozycję najcenniejszych dzieł szklanej sztuki oraz zwiedzali salę „Szkło w fizyce”, w której eksponowane są szklane rekwizyty, np. soczewki, kalejdoskop, światłowody. Za ich pomocą można poznać fizyczne właściwości szkła. Największą frajdę małym podróżnikom sprawiły warsztaty malowania na szkle motywów bożonarodzeniowych, które będą piękną ozdobą w czasie nadchodzących Świąt.