ERASMUS+ WIZYTA W TURCJI

W dniach od 8 do 12 maja nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Rzeszowie, Sylwia Kawlec i Ewa Ruszel, wzięły udział w spotkaniu międzynarodowym w ramach projektu Erasmus Plus „Teaching Reading for Social and Educational Inclusion”, które odbyło się w miejscowości Izmir w Turcji w szkole podstawowej Hüseyin Avni Ateşoğlu Ortaokulu. Projekt ten ma na celu wspomaganie uczniów z trudnościami edukacyjnymi w pokonywaniu problemów w nauce czytania i pisania, a także wyrównywanie braków i promowanie równego dostępu do edukacji. W spotkaniu wzięły także udział reprezentacje pozostałych szkół uczestniczących w projekcie: Scoala Gimnaziala Nereju Mic z Rumunii, C.P. Vega de Guceo z Hiszpanii oraz Álftanesskóli z Islandii. W szkole Hüseyin Avni Ateşoğlu promowana jest integracja, uczą się tutaj zarówno dzieci tureckie, jak i romskie oraz dzieci z Syrii, doświadczone dramatem wojny. Podczas spotkania nauczycielki zapoznały się z zasadami tureckiego systemu edukacyjnego, miały możliwość rozmowy z innymi nauczycielami, poznały ciekawe i innowacyjne metody pracy mające na celu doskonalenie technik czytania i motywowania uczniów do nauki, zwiedziły szkołę turecką, uczestniczyły w zajęciach, odwiedziły szkołę specjalną, poradnię pedagogiczną, centrum edukacyjne dla dzieci romskich oraz urząd do spraw oświaty. Wszędzie zostały serdecznie przyjęte, promowały swoją szkołę i region. W grudniu br. nauczyciele zaangażowani w projekt odwiedzą naszą szkołę.