WYCIECZKA 3A I 3D DO KOPALNI SOLI W WIELICZCE

6.10.2022 r. uczniowie klas 3a i 3d uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. To jeden z najcenniejszych zabytków, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Trzecioklasiści podążając za panią przewodnik pokonali 800 schodów i zeszli na głębokość 135 m pod ziemią. W podziemiach mogli zobaczyć wykute w soli komnaty z widocznymi śladami rzeczywistej eksploatacji, zachowane wraz z maszynami i sprzętem górniczym. Zwiedzili niezwykłe komory i kaplice z solnymi rzeźbami oraz płaskorzeźbami, w tym najpiękniejszą na świecie Kaplicę św. Kingi. Podczas wędrówki uczniowie poznali Skarbnika, który opowiadał legendy i zdradził tajemnice Kopalni. Wycieczka do Kopalni Soli zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie i pozostanie na długo w pamięci.