Książka nie gryzie, ona pochłania w całości. – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku, jak co roku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto miało na celu zwrócenie uwagi na ważną rolę biblioteki w życiu szkoły, a także w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W ramach obchodów tego święta uczniowie uczestniczyli w różnych akcjach
i konkursach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną.

19.10. obchodziliśmy Słodki Dzień Czytania. Każdy, kto w tym dniu odwiedził bibliotekę szkolną i wypożyczył książkę został poczęstowany cukierkiem. Tylko
w ciągu trzech godzin odnotowaliśmy blisko 100 odwiedzin! 😊

20.10. zorganizowaliśmy Dzień Postaci z Książek. W tym dniu uczniowie mogli  przebrać się za dowolnego bohatera literackiego. Wszystkie przebrane osoby zostały zaproszone na długiej przerwie do biblioteki szkolnej na krótką rozmowę, pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek.

21.10. odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas siódmych. Uczniowie „zmierzyli się” z niełatwym fragmentem powieści „Kamienie na szaniec”.
Mistrzem Pięknego Czytania została Zuzanna Pietrzak z kl. 7b, a wyróżnienia zdobyli: Maksymilian Peliszko z kl. 7d i Klara Uberman z kl. 7a.

GRATULUJEMY!

W ramach niektórych zajęć uczniowie czytali z nauczycielami fragmenty swoich ulubionych książek.

Możecie być pewni, że podobnych konkursów i akcji czytelniczych będzie w tym roku dużo więcej. Śledźcie na bieżąco nasze ogłoszenia i zaglądajcie często do biblioteki szkolnej!

ZAPRASZAMY!