XXI OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNO-FOTOGRAFICZNY „ZJAWISKA FIZYCZNE WOKÓŁ NAS”

Konkurs jest adresowany do indywidualnych uczestników:

• uczniów kl. IV – VI (konkurs szkolny)
  • uczniów kl. VII i VIII (konkurs szkolny i ogólnopolski)

Warunkiem udziału w konkursie jest WYKONANIE WŁASNORĘCZNIE ZDJĘĆ  (klasy VII – VIII dostarczają dwie kopie zdjęć), przedstawiających w sposób interesujący dowolnie wybrane zjawisko fizyczne dostrzeżone w otaczającej przyrodzie, lub świadomie wyeksponowane w przeprowadzonym przez ucznia eksperymencie.

Każdy uczestnik konkursu musi przesłać również wersję cyfrową zdjęć – na adres mailowy strug.m@wp.pl, w temacie wpisując swoje imię i nazwisko.

Fotografie mogą być barwne lub czarno – białe, formatu 15 x 21 cm. Unikajcie powielania zdjęć już nagrodzonych. Z serii własnych zdjęć wybierzcie najlepsze!

Niech Wasze fotografie zaskakują ciekawymi ujęciami zachodzących zjawisk fizycznych!

Konkurs rozstrzygnięty zostanie w trzech kategoriach:

1. fotografie przedstawiające określone zjawiska fizyczne zaobserwowane w otaczającej przyrodzie
  2. serie zdjęć ilustrujące dowolne eksperymenty fizyczne
  3. fotografia, która najbardziej spodoba się publiczności szkolnej

Na odwrocie każdej fotografii proszę podać czytelnie (doklejając na karteczce): swoje nazwisko i imię, adres zamieszkania, nazwę szkoły i adres, telefon (fax) oraz nazwisko nauczyciela, jeśli prace wykonane były z jego pomocą, nazwę zjawiska lub eksperymentu.

Do zdjęć prosimy dołączyć w formie wydrukowanej:

• krótki opis warunków, w których zaobserwowane zostało zjawisko przedstawione na fotografii lub
  • krótki opis swojego eksperymentu.

Prace należy przekazać do p. Strug do 1 maja 2023r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju 2023 r.