VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI „PATRON MOJEJ SZKOŁY”

CELE KONKURSU :

• Pogłębianie wiedzy o życiu i działalności patrona szkoły, rozwijanie zainteresowań dzieci.
  • Kształtowanie wrażliwości na wartości i ideały jakie prezentuje patron szkoły.
  • Integracja najmłodszych członków społeczności szkolnej, umacnianie poczucia przynależności do zespołu szkolnego.

ORGANIZACJA KONKURSU :

1. Konkurs jest organizowany dla trzech grup wiekowych: uczniów kl. I, kl. II, kl. III.
  2. Tematyka wynikająca z nazwy konkursu dotyczy patrona szkoły.
  3. Kategorie:
  • Prace plastyczne (np. portret lub rysunek wykonany dowolną techniką, rzeźba,  płaskorzeźba)
  • Prace literackie (np. opowiadanie,  list do  Patrona, wiersz)
  • Prace plastyczno – literackie (np. album, komiks)
  1. Każda praca powinna być opatrzona z przodu metryczką (Arial 12) z informacjami:
  • Imię i nazwisko autora, klasa
  • Adres szkoły
  • Imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna
  1. Kryteria oceny prac:
  • Samodzielność – widoczny wkład pracy dziecka
  • Poprawność merytoryczna
  • Atrakcyjność ujęcia tematu
  1.  Nagrody:
  • W każdej kategorii wiekowej zostaną ufundowane nagrody rzeczowe, wyróżnienia, dyplomy dla uczestników i nauczycieli.
  • Osoby nagrodzone i wyróżnione zostaną powiadomione o wynikach konkursu telefonicznie bądź pocztą elektroniczną.
  1. Prace należy składać w terminie do 28 stycznia 2021 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 6 w Rzeszowie, ul. Prof. A. Krzyżanowskiego 24.
  1. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 lutego 2022 r. na stronie internetowej ZSP nr 6 w Rzeszowie.
  1. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace pozostają własnością organizatora, który zastrzega sobie prawo do bezpłatnej ekspozycji i reprodukcji prac w celach promocyjnych.
  1. Zgłoszenie ucznia do konkursu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody rodzica/prawnego opiekuna na publikację jego wizerunku oraz danych osobowych na potrzeby konkursu.

Organizatorzy :

Danuta Cyrulik,