„POLA NADZIEI” – Jesień 2021

„POLA NADZIEI” –  Jesień 2021

Nasze Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim bierze udział w akcji na rzecz Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, które jest uczestnikiem

JESIENNEJ OGÓLNOPOLSKIEJ INICJATYWY  „POLA NADZIEI” –  Jesień 2021

NA CZYM POLEGA AKCJA?

Nasi Wolontariusze w najbliższych dniach będą sprzedawać wśród chętnych uczniów cebulki żonkili, które następnie należy wysadzić w doniczce (na balkonie, tarasie itp.) lub przydomowym ogródku i pielęgnować do wiosny.

ŻONKIL to symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Akcja „Pola Nadziei” ma na celu propagowanie idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie takiej działalności.

Wiosną wyhodowane przez Was kwiaty dostarczycie do szkoły, my zawieziemy je do Hospicjum, a następnie Wolontariusze będą je rozdawać na terenie Rzeszowa za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

O terminie zbiórki kwiatów Nasi WOLONTARIUSZE poinformują Was wczesną wiosnąJ

UWAGA!!!

W tym roku sadzenie cebulek żonkili POWINNO odbyć się  w październiku, ponieważ 6 października została założona Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, która działa na terenie województwa podkarpackiego już od 15 lat.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywie. Wspólnymi siłami sprawmy, aby Rzeszów wiosną zakwitł na żółto, a w naszych sercach rozkwitła nadzieja.

Szczegóły akcji pod linkiem: