PODSUMOWANIE IX EDYCJI KONKURSU MAKS MATEMATYCZNY

Konkurs odbył się 5 marca 2020 roku. W naszej szkole startowało 34 uczniów z klas 4 – 8. Właśnie otrzymaliśmy wyniki.
W konkursie 5 najlepszych osób w kategorii danej klasy otrzymuje tytuł laureata krajowego. Możemy pochwalić się – mamy takiego laureata! W kategorii klas szóstych Wojciech Kisała z klasy 6E zajął 2 miejsce w kraju i 1 miejsce w woj. podkarpackim. Brawo Wojtek!
Aby otrzymać dyplom za osiągnięcie „bardzo dobre” należało znaleźć się w około 10% najlepszych wyników w swojej kategorii. W naszej szkole jest pięciu takich uczniów. W kategorii klas czwartych to Wojciech Haspel z 4B. W klasach piątych prym wiodą: Remigiusz Cyran z 5A oraz Dawid Przybyło z 5D. W kategorii klas 6 taki wynik uzyskał Jakub Dobrowolski z 6B, a w klasach siódmych – Iwo Frączek z 7B.
Kolejne 15% uczniów w każdej kategorii wyróżniano wynikiem „dobrym”: Ignacy Maruszak 4A, Miłosz Demitraszek 5G, Jakub Kowal 7A, Gliwa Bartosz 7E, Piotr Pazdan 8A i Szymon Madycki 8B.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom ? Bardzo cieszymy się ze wszystkich wyników, zwłaszcza, że w tej edycji konkursu wzięło udział blisko 3 100 uczniów z około 500 szkół w całej Polsce.
Zapraszamy w październiku 2020 do udziału w X edycji konkursu Maks Matematyczny!

Nauczyciele matematyki

Na podst.: https://www.mogalo.pl/konkurs_maks_9_wyniki