AKCJA CHARYTATYWNA „Kup Pan szczotkę”

„Kup Pan szczotkę” to tytuł akcji charytatywnej Fundacji Redemptoris Missio, do której dołączyła nasza szkoła.

Celem zbiórki jest pomoc afrykańskim dzieciom poprzez zakup szczoteczki i pasty do zębów oraz mydła w kostce.

„Jak dary dotrą do dzieci?

Zabiorą je ze sobą wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki drogą morską.

Ile szczoteczek, past i mydła potrzeba?

Bardzo duuuuużo!!! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć. Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w kolejnym roku dzieci mogły myć nimi swoje ząbki.”

Zbiórka trwa do 20 maja 2022 r. Artykuły higieniczne należy złożyć do pudełka, które znajduje się w szatni (przy drzwiach wyjściowych). Szczoteczki, pasty i mydła powinny być zapakowane w foliowy woreczek lub papierową torebkę i podpisane.

Podarujmy dzieciom zdrowy uśmiech!

Źródło: Fundacja Redemptoris Missio | Facebook