UBEZPIECZENIE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/19

BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW

Informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 Szkoła nie będzie ubezpieczała uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły (w tym rady rodziców) do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW. Jednocześnie przepisy ww. ustawy nie wykluczają kompetencji rady rodziców do wnioskowania do organu prowadzącego we wszystkich sprawach szkoły, w tym również w sprawach dotyczących ubezpieczenia. Podsumowując, to rodzice rozstrzygają, czy należy w szkole ubezpieczyć dziecko i od nich zależy przyjęty sposób procedowania z wyborem ubezpieczyciela oraz wybór oferty.

KNF_ubezpieczenia_NNW_dzieci_i_mlodziezy_szkolnej
Interpelacja_nr_24326

Przekazuję Państwu załącznik z linkami, gdzie każdy rodzic sam może zakupić ubezpieczenie dla swojego dziecka. Są 3 warianty ubezpieczenia do wyboru. Firmą ubezpieczającą jest InterRisk, czyli ubezpieczyciel, który dotychczas opiekował się Państwa dzieckiem.

Dorota Nowak – Maluchnik
Dyrektor ZSP-6 w Rzeszowie

Oferta ubezpieczenia GENERALI

– całodobowa ochrona ubezpieczeniowa na całym świecie – w szkole, w domu, na wakacjach,