KONFERENCJA METODYCZNO-SZKOLENIOWA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Nauczyciele Wychowania Fizycznego Pan Karol i Pan Tomasz reprezentując Naszą Szkołę wzięli udział w konferencji metodyczno – szkoleniowej w SP nr 11 w Jarosławiu.  Skierowana ona była do nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów piłki nożnej w szczególności pracujących z dziećmi i młodzieżą, koordynatorów klubów sportowych, animatorów Orlików, przedstawicieli środowiska sportu zainteresowanych wspieraniem rozwoju sportowego swoich podopiecznych.

Tematyka szkolenia obejmowała:

,, Praktyczny trening mentalny wsparciem w wychowaniu i uświadamianiu młodzieży „ ; Paweł Frelik

,, Przygotowanie motoryczne i ogólne ukierunkowane w grach zespołowych dzieci i młodzieży „ ; Remigiusz Rzepka

,, Gry i zabawy oraz różne formy doskonalenia ćwiczeń w rozgrzewkach „ ; Bogdan Zając

Celem Konferencji jest zainspirowanie, pobudzenie świadomości i poszerzenie horyzontów uczestników w oparciu o polskie i zagraniczne doświadczenia (teoria i zajęcia praktyczne). Różnorodne formy aktywności przedstawione w trakcie trwania szkolenia nauczyciele stosują i wprowadzają podczas lekcji wychowania fizycznego z Naszymi uczniami.