Internetowy i Interaktywny Konkurs Matematyczny

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy uczniów do konkursu Maks Matematyczny. Konkurs wykorzystuje technologie informatyczne, w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych.
Zadaniem konkursowym uczestnika konkursu jest samodzielne rozwiązywanie 2 zadań w dniu konkursu. Konkurs trwa 45 minut. W tym czasie uczestnik może grać dowolną ilość razy, w celu uzyskania jak najwyższej sumy najlepszych wyników w 2 grach. W tej sesji konkursowej, zwanej historyczną, będą to zadania cieszące się największą popularnością w poprzednich edycjach. Zadania dla poszczególnych kategorii wiekowych mogą się różnić. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole.
Konkurs odbędzie się 5 marca 2020 r. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 2 – 8. Informacje i regulamin znajdują się na stronie: www.mogalo.pl, archiwum zadań konkursowych w zakładce zadania Zgłoszenia uczniów wraz z opłatą 10 złotych przyjmują nauczyciele matematyki do 2 marca.