DZIEŃ PSZCZOŁY W KLASIE 1B

Uczniowie klasy 1b obchodzili Dzień Pszczoły. To był czas pełen fascynujących odkryć i ważnych lekcji o przyrodzie!
​Podczas zajęć pierwszoklasiści:
​Poznali budowę pszczoły – dowiedzieli się, jak wyglądają te niezwykłe owady i do czego służą im poszczególne części ciała.
​Dowiedzieli się, skąd bierze się miód – prześledzili całą drogę od słodkiego nektaru na kwiatku aż do pysznego miodu w słoiku.
​Nauczyli się, jak dbać o pszczoły – dzieci rozmawiały o tym, dlaczego te owady są nam tak potrzebne i jak możemy im pomagać w codziennym życiu np. sadząc kwiaty, budując im owadzie hotele, przygotowując poidełka z wodą. 
​To była nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim cenna lekcja ekologii i szacunku dla przyrody!