„BIAŁA SZKOŁA” – PORĘBA WIELKA

W dniach od 10 do 14 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy 5a, 5d, 5f i 6b uczestniczyli w „Białej szkole” w Porębie Wielkiej. Dom Wczasów Dziecięcych, w którym mieszkali znajduje się w malowniczej okolicy u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego.  Dzieci chodziły na piesze wędrówki, podczas których podziwiały wspaniałe widoki, aktywnie uczestniczyły w organizowanych zajęciach sportowych, konkursach, rywalizacjach drużynowych, a także dyskotekach. Wysłuchały interesującej prelekcji pracownika Gorczańskiego Parku Narodowego na temat flory i fauny Gorców. Uczniowie pojechali na całodniową wycieczkę do Zakopanego, gdzie zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Centrum Edukacji Przyrodniczej i spacerowali po Krupówkach.

W czasie pobytu każde dziecko mogło znaleźć dla siebie coś ciekawego. Na zakończenie turnusu dzieci otrzymały liczne dyplomy i nagrody rzeczowe za różnorodne osiągnięcia.

Czas ten jednak szybko im upłynął i już z niecierpliwością oczekują kolejnych, wspólnych tak udanych wyjazdów.