„JAK ODCZYTYWAĆ EMOCJE”

Uczniowie klasy 4d przystąpili do projektu „Lekcja z klasą. Jak odczytywać emocje?”. Zrealizowaliśmy pierwszą lekcję na rozgrzewkę „Jak się uczyć koncentracji uwagi?”. Uczniowie bardzo uważnie obejrzeli film, wysłuchali opowiadania o chłopcu, który miał problem z poradzeniem sobie z trudnym zadaniem. Samodzielnie i z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zadania, których celem było ćwiczenie koncentracji wzrokowej, dotykowej i słuchowej. Trafnie formułowali wnioski na temat tego co ułatwia koncentrację uwagi, a co ją utrudnia. Zastanawiali się, jaki wpływ na koncentrację mają ich myśli, uczucia i wyobrażenia. Każdy uczeń dostał instrukcję do radzenia sobie z trudnym zadaniem. Dzięki zajęciom uczniowie zrozumieli, od czego zależy tempo i jakość wykonywanego zadania, a także umiejętność skupienia się na poleceniu. Lekcja bardzo podobała się wszystkim uczniom.