7 KLASY NA XXI POKAZACH Z FIZYKI NA POLITECHNICE RZESZOWSKIEJ

Blisko 5 tys. dzieci i młodzieży z Podkarpacia wzięło udział w XXI Pokazach z Fizyki organizowanych na Politechnice Rzeszowskiej w dniach 21-24 maja br. Podczas pokazów zaprezentowane zostały atrakcyjne, zapierające dech w piersiach demonstracje wybranych praw i zjawisk fizycznych. Tym razem uczestnicy poznali tajniki takich dziedzin jak: mechanika, drgania i fale, zjawiska atmosferyczne i fizyka zabawek.

Stało się już tradycją, że uczniowie klas 7 naszej szkoły  uczestniczyli w tym wydarzeniu. Pracownicy Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej oraz Zakładu Optyki Stosowanej Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej przybliżyli im te obszary wiedzy, ze zrozumieniem których na co dzień mają na ogół duże problemy.