2A W SIEDZIBIE TELEWIZJI RZESZÓW

3 czerwca uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią wybrali się do siedziby Telewizji Rzeszów mieszczącej się przy ul. Kopisto 6. Tam z ciekawej opowieści dowiedzieli się o początkach działania rzeszowskiego ośrodka telewizji. Program wycieczki obejmował wizytę w archiwum, reżyserce i w studiu telewizyjnym. W archiwum uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalne taśmy nagraniowe oraz sposób ich przechowywania. Największym zainteresowaniem cieszyło się studio, gdzie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć miejsce emisji programów i skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością. Uczniowie wcielali się w role spikera, dziennikarza, operatora kamery. Każdy, kto chciał, mógł zasiąść za biurkiem prezentera i przeczytać wiadomości z promptera.. Wizyta w rzeszowskim ośrodku telewizji okazała się dla wszystkich uczestników wycieczki ciekawą lekcją i świetną zabawą.