BIBLIOTEKA – zasady obowiązujące w bibliotece

NAJWAŻNIEJSZE  ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W NASZEJ  BIBLIOTECE

♦ W bibliotece zastosowano wolny dostęp do półek. Czytelnik może dokonać samodzielnego wyboru książki dopiero po uzyskaniu zgody bibliotekarza.

♦ W kąciku czytelniczym  można korzystać z księgozbioru podręcznego, czasopism oraz komputera.

♦ Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6  zaczynają korzystać z wypożyczalni po lekcji bibliotecznej wprowadzającej oraz po uzgodnieniu z wychowawcą.

♦ Uczniowie mogą wypożyczać 3 książki na okres 3 tygodni z możliwością przedłużenia terminu wypożyczenia.

♦ Pod koniec roku szkolnego czytelnicy zobowiązani są do zwrotu wszystkich wypożyczonych zbiorów bibliotecznych do dnia 10 czerwca.

W październiku obchodzony jest na całym świecie  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Jego celem jest zwrócenie uwagi na bardzo ważną rolę, jaką w procesie edukacji dzieci i młodzieży odgrywają biblioteki szkolne.

Nasza szkolna biblioteka zorganizowała z tej okazji w październiku szereg konkursów:

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS VII – VIII.

W konkursie wzięli udział po dwaj najlepsi reprezentanci wszystkich klas VII i VIII. Uczniowie czytali fragment tekstu literackiego, a komisja oceniała  uczestników konkursu, przyznając punkty według ustalonych kryteriów : płynność czytania, bezbłędność, dykcja, ekspresja oraz ogólny wyraz artystyczny.

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania klas VII zdobył Piotr Pazdan z kl. 7a. Wyróżnienie przyznano Jakubowi Nowakowi z kl. 7c.

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania klas VIII zdobyli ex aequo: Michał Mizia z kl. 8c oraz Kacper Pawłowski z kl. 8d, zaś wyróżnienie :Szymon Kuzia z kl. 8c, Aleksandra Grabiec z kl. 8b oraz  Franciszek Bocheński z kl. 8d.

Ogłoszono również konkursy:

Konkurs na aktorską prezentację bohatera książkowego dla klas II – III

Konkurs na obwolutę do ulubionej książki dla kas IV- VI

Konkurs na opinię o najciekawszej książce dla klas V – VIII

Konkurs na prezentację multimedialną o wybranej książce dla klas V-VIII