ZWIEDZANIE ZABYTKOWEJ KOPALNI SOLI W BOCHNI

ZWIEDZANIE ZABYTKOWEJ KOPALNI SOLI W BOCHNI

3 października klasy 3a i 3d udały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni . Po spotkaniu  z przewodnikiem uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od zjazdu pod ziemię szybem Campi. Po zjeździe odbyli podróż kolejką zwaną „Kuba”, która przemierzyła kilkumetrową trasę. Oglądanie kopalni miało charakter podróży w czasie, w którą uczniowie zostali zabrani dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Końcowym punktem zwiedzania był pobyt w Komorze Ważyn, gdzie zjedli obiad, kupili pamiątki oraz mieli czas na zabawę. Dodatkową atrakcją dla wszystkich były warsztaty, podczas  których wykonali czapki górnicze .Pobyt w najstarszej w Polsce kopalni pozostanie na długo  w pamięci dzieci.

 

Print Friendly, PDF & Email