WIZYTA W BIBLIOTECE AUSTRIACKIEJ NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM

W dniu 26.05. uczniowie naszej szkoły, w ramach przygotowań do konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych wzięli udział w warsztatach językowych poświęconych Austrii pt. Wiedeń od A do Z. Wycieczka multimedialna. „Nasza przewodnik”, pani dr Ewa Cwanek – Florek, zabrała nas na „wycieczkę alfabetyczną” po pięknej stolicy Austrii, aby całościowo zaprezentować liczne atrakcje miasta. Po prezentacji odbył się krótki konkurs, w którym można było wykazać się zdobytą wiedzą. Zwycięzcy konkursu otrzymali drobne upominki. Na koniec spotkania odwiedziliśmy Bibliotekę Austriacką i zapoznaliśmy się z jej funkcjonowaniem oraz księgozbiorem w języku niemieckim. Naszych uczniów czeka teraz nie lada wyzwanie – uczyć się pilnie języka niemieckiego, aby móc kiedyś sięgnąć po literaturę niemiecką w oryginale.

Organizator wyjścia – Jolanta Dziok – Szymczak

 

Print Friendly, PDF & Email