SUKCES W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PROGRAMOWANIA WIRTUALNEGO ROBOTA „ROBOJAM EUROPE 2023”

4 I 5 marca2023 odbyŁ się Międzynarodowy konkurs RoboJam Europe dla szkół podstawowych z całej Europy zainteresowanych robotyką i programowaniem. Do zawodów zgłosiło się 24 drużyny z siedmiu krajów (Słowenia, Polska, Czechy, Turcja, Estonia, Portugalia, a nawet Meksyk)- 53 dzieci wzięło udział w zawodach.

Pierwszy dzień konkursu poświęcony był zadaniu Disk Drill, gdzie uczniowie musieli zaprogramować wirtualnego robota, który przesuwaćŁdyski o różnych kolorach w konkretne miejsca na planszy.

Zawodnicy mieli 90 minut na rozwiązanie zadania.

Uczniowie wykazali się umiejętnościami programowania i zarządzania wirtualnym robotem i osiągnęli wybitne wyniki w rozwiązaniu zadania. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą
i umiejętnościami praktycznymi

Nasza Szkolna Drużyna Robotyki „Resovia Robotics” w składzie Weronika Prończuk, Sara Pasierb i Kacper Borowiec zdobyli 2 miejsce i zakwalifikowali się do wirtualnych mistrzostw świata w programowaniu robotów RoboJam All Stars 2023, gdzie będą mogli wykazać się swoją wiedzą wśród najlepszych drużyn z całego świata.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W konkursach robotyki i programowania ważne jest nie tylko zwycięstwo, ale także nauka, rozwijanie umiejętności,  kreatywności, innowacyjności i komunikacji w języku angielskim oraz współpraca z rówieśnikami w celu wymiany doświadczeń. Dlatego też składamy gratulacje dla pozostałych drużyn Szkolnego Klubu Robotyki  które wzięły udział w zawodach! Drużyna ROBOGATOR była tuz za podium na 4 miejscu a druzyny QUEENBOT i CRAZY CAT zdobyły doświadczenie, które doprowadzi ich do sukcesu w następnym konkursie.
Mentorzy: Mariusz Wróblewski i Joanna Wilanowska-Rzemień

 

Print Friendly, PDF & Email