SPOTKANIE Z RENATĄ PIĄTKOWSKĄ, W RAMACH ŚWIĄTECZNYCH TARGÓW KSIĄŻKI

Dnia 18 listopada 2022 r. uczniowie kl. 3d pod opieką p. U.Woś i A.Bednarz  uczestniczyli w spotkaniu z Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się podczas Świątecznych Targów Książki w Sali Konferencyjnej hotelu Hilton obok Centrum Kulturalno-Handlowego Millenium Hall w Rzeszowie.

Spotkanie skoncentrowało się na trzech tytułach, spośród wielu książek dla dzieci tej autorki: „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”, „Oko w oko ze zwierzakiem”, „Biszkopt, pingwin i reszta”.

Każda z tych książek to kilka niesamowitych opowiadań o zwierzętach i ich relacjach również z ludźmi, niekiedy zupełnie nieprawdopodobnych. Bo czy komuś przyjdzie do głowy, że bocianica zaprzyjaźni się z człowiekiem tak, że będzie z nim oglądać telewizję? Albo że wilczyca przyjdzie do leśniczego na śniadanie? Albo że tajną bronią w czasie wojny będą mewy? Dowcipne i wzruszające opowiadania pokazują, jak niezmierzone możliwości drzemią w zwierzętach – zarówno w tych dzikich, jak i w domowych pupilach.

W spotkaniu uczestniczyła również lektorka pani Malwina Kożurno, która przeczyta fragmenty książek (dzieci to uwielbiają).

Autorka wprowadziła swoich młodych czytelników w piękny, zaskakujący, pełen przygód świat zwierząt. Celem spotkania było wzbudzenie w młodych ludziach ciekawości otaczającym światem oraz empatii dla zwierząt, naszych mniejszych i większych braci i oraz zachęcenie do czytania.

Po spotkaniu było można kupić książki głównie te których dotyczyło spotkanie, ale również inne książki i audiobooki Renaty Piątkowskiej oraz zdobyć autograf, zrobić zdjęcie pamiątkowe i porozmawiać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email