PIELGRZYMKA PO I KOMUNII ŚW.

Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Niechobrzu

Wydawało się, że pogoda pokrzyżuje plany dziękczynnej pielgrzymki do Niechobrza. Jednak Matka Boża zatroszczyła się i o to, gdyż nad jej sanktuarium w tym dniu słońce przebiło się przez chmury. 170 uczniów klas III wraz ze swoimi wychowawcami, siostrami zakonnymi i księżmi katechetami zawitało w ten uroczy zakątek Maryi. Ks. Proboszcz Jan Koc – kustosz sanktuarium – przywitał nas serdecznie i przybliżył historię sanktuarium, szczególnie zaś wyjaśnił symbolikę cudownego obrazu. Po śpiewie i przygotowaniu rozpoczęła się Msza święta. Zawierzenie i podziękowanie Maryi, to kolejny krok w Białym Tygodniu. Po posileniu ducha, czas przyszedł i na ciało. Ciepłe pieczone kiełbaski z grilla w nadmiarze zaspokoiły głód, który niektórym wzmógł się po harcach w Parku Maryi. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji i bezpiecznym przebiegu pielgrzymki, z serca dziękujemy!

Print Friendly, PDF & Email