MÓJ SMARTFON MÓJ MAŁY ŚWIAT

„KLIKAM Z GŁOWĄ”

W dniach 8 i 9  maja w  naszej szkole odbyły się ciekawe zajęcia dla uczniów wszystkich klas trzecich, dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.  Prowadzili je pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” to kampania społeczna UKE, której celem jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci, oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Ważnym elementem kampanii jest także zwrócenie uwagi rodziców oraz środowiska pedagogicznego na zagrożenia, z jakimi dzieci mają lub mogą mieć kontakt w Internecie. Zajęcia prowadzone w atrakcyjny sposób przybliżyły dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Dzieci przekonały się, że Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale też może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie z nich sprawy i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie sms-y lub mają dostęp do treści  nieodpowiednich dla ich wieku. Dlatego tak ważne jest, by dzieci znały zasady, wiedziały jak być bezpiecznym i „klikały z głową”!!!

STRONA PROJEKTU: https://cybernauci.edu.pl/filmy-moj-smartfon-moj-maly-swiat-klikam-z-glowa-uke/