MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

 

„Biblioteka szkolna – moje szczęśliwe miejsce,

w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

 

 

W październiku, jak co roku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jego głównym celem było zwrócenie uwagi na ważną rolę biblioteki w życiu szkoły, a także promocja czytelnictwa.

W ramach obchodów tego święta biblioteka szkolna zorganizowała różne akcje i konkursy czytelnicze.

16.10. obchodziliśmy  Słodki Poniedziałek. Na każdego, kto w tym dniu odwiedził bibliotekę szkolną i wypożyczył książkę czekał słodki upominek. Tylko w ciągu trzech godzin odnotowaliśmy blisko 100 odwiedzin!

23.10. odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas siódmych. Uczniowie musieli „zmierzyć się” z niełatwym fragmentem powieści Stefana Żeromskiego „Syzyfowe prace”. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Kacper Borowiec z klasy 7a, który zdobył tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Wyróżnienia otrzymali: Milena Kruk z klasy 7bMateusz Magdziak z klasy 7d.

Uczniowie klas I – IV wzięli udział w konkursie plastycznym „Biblioteka moich marzeń”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, oddano 75 prac. Komisja konkursowa oceniała zgodność z tematem, pomysłowość oraz estetykę wykonanej pracy. Zdecydowała o przyznaniu nagród i wyróżnień.

Uczniowie nagrodzeni:

Martyna Szajnar z kl. 1b

Maksym Turek z kl. 1c

Iga Szybist z kl. 2a

Maja Mazur z kl. 3c

Natalia Borek z kl. 3d

Zuzanna Szlosek z kl. 4c

Wojciech Migacz z kl. 4c

Anna Tomaka z kl. 4d

Uczniowie wyróżnieni:

Malwina Ochała z kl. 2a

Mateusz Wołczyk z kl. 2c

Aleksandra Drążek z kl. 3d

Karolina Sowa z kl. 4c

Michał Trojanowski z kl. 4c

Emilia Lelek z kl. 4d

Dla uczniów  klas IV – VIII zorganizowano konkurs fotograficzny „Z książką Ci do twarzy”, który polegał na sfotografowaniu siebie podczas czytania w nietypowym, ciekawym miejscu lub sytuacji. Laureatami konkursu zostali: Wiktoria Pęcherek z kl. 7a i Michał Trojanowski z kl. 4c. Wyróżnienia otrzymali: Piotr Kamiński z kl. 4c, Oliwia Rachwał z kl. 4c i Bartosz Szajnar z kl. 4c

O Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych przypominały kartki z różnymi aforyzmami o książkach, bibliotece i czytaniu, które umieszczono na drzwiach sal lekcyjnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody święta biblioteki, gratulujemy laureatom konkursów i … zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie jesteście zawsze mile widziani!

Nauczyciele bibliotekarze

 

 

Print Friendly, PDF & Email