MATEMATYKA I FIZYKA JEST COOL

W II półroczu roku szkolnego 2023/24 odbywały się następujące matematyczno – fizyczne przedsięwzięcia:

DZIEŃ LICZBY π  

14.03.2024 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby π. Prawda o istnieniu tej wyjątkowej liczby była przybliżana przez okolicznościowe gazetki oraz konkursy. Odbył się konkurs na „Model przestrzenny liczby π”, „Plakat o liczbie π”oraz „Wiersz o liczbie π” .  Uczniowie klas VII i VIII brali udział w konkursie matematycznym „Myślę i π-szę”.

KONKURS KANGUR 

W tym roku w konkursie Kangur wzięło udział 110 uczniów z klas II – VIII. Wielu z nich napisało test na poziomie bardzo dobrym lub uzyskali wyróżnienie. 

TYDZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH                              

Już po raz trzeci nauczyciele przedmiotów ścisłych przygotowali cykl imprez matematyczno –przyrodniczych. Od 14.03. do 21.03.2024 r. miały miejsce następujące wydarzenia:  

  • Konkurs matematyczny dla klas VI – „Młody & Matematyk”
  • Konkurs Sudoku 
  • Konkurs plastyczno – fizyczny “Rebus fizyczny” – klasy 7 i 8 
  • Konkurs międzyklasowy “Scrabble chemiczno-fizyczne” 
  • Konkurs na lapbook biologiczny dla klas 5-8 
  • Quiz wiedzy dotyczący oszczędzania wody 
  • Gra terenowa dotyczącej znajomości zasad oszczędzania wody  

WARSZTATY UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA 

Przez całe półrocze uczennica klasy VIII – mistrzyni  układania kostek Rubika, dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi dziećmi.

WARSZTATY STEREOMETRYCZNE 

W ramach rozwijania wyobraźni przestrzennej odbyły się zajęcia kreatywne z matematyki w klasach VI i VIII. Uczniowie budowali modele przestrzenne graniastosłupów i ostrosłupów. Klasy VIII realizowały projekt „Najciekawszy pojemnik na sok”. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem, utrwalając wiedzę o budowie i własnościach brył.

KONKURS RACHMISTRZ 

Od wielu lat rok szkolny kończymy poszukiwaniem mistrzów szybkiego i sprytnego liczenia w konkursie „Rachmistrz”. Spośród uczniów najlepiej radzących sobie z działaniami rachunkowymi wyłaniamy rachmistrza oraz wicerachmistrza klas IV, V, VI, VII, VIII. 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Pięcioro uczniów otrzymało tytuł laureata i pięcioro – wyróżnienie.

XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „ROZKOSZE ŁAMANIA GŁOWY” 

Nasi uczniowie brali udział w konkursie „Rozkosze łamania głowy” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Rzeszowie. Uczeń naszej szkoły zajął III miejsce w tym konkursie.

XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „MATEMATYCZNE ORIGAMI”

Uczniowie brali udział w Międzyszkolnym Konkursie „Matematyczne origami”. Konkurs polegał na wykonaniu własnoręcznie wielościanu lub figury przestrzennej utworzonej z wielu wielościanów techniką origami modułowego z wielu kartek papieru – bez nacinania, klejenia, bez zszywania i bez montażu z pomocą nitki. Uczeń naszej szkoły zdobył wyróżnienie.

Print Friendly, PDF & Email