„CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA”

Klasa 1a dołączyła do Ogólnopolskiego Programu „Czyściochowa Akademia” skierowanego do klas pierwszych szkół podstawowych, realizowanego przez Rossmann Polska.

Celem Programu jest popularyzacja higieny osobistej wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Podczas pierwszych zajęć, dzieci poznały zasady dbania o higienę jamy ustnej. Oglądając film edukacyjny, dowiedziały się, dlaczego powstaje próchnica, skąd się biorą dziury w zębach oraz co jeszcze należy czyścić, żeby zęby były zdrowe. Dzieci brały udział w eksperymencie z  jajkiem moczonym w coli.

Drugie zajęcia poświęcone były higienie rąk. Dzięki filmom edukacyjnym i eksperymentom, uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób nasze dłonie przenoszą bakterie i dlaczego należy opuszczać deskę po skorzystaniu z toalety. Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczne, które były ich wspólnym dziełem i przyniosły wiele radości 🙂
Wybrane plakaty wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Czyściochowo”, który startuje 1.04.2021 r. Prosimy o głosy, które można oddawać na stronie internetowej www.czysciochowo.pl w zakładce konkurs. Dziękujemy!