3D NA WYSTAWIE INTERAKTYWNEJ

W dniu 3 czerwca uczniowie klasy 3 d wzięli udział w wystawie interaktywnej zorganizowanej przez Pratt&Whitney oraz Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” w Rzeszowie. Zwiedzanie wystawy poprzedzone było pokazem naukowym, a kolejno w strefie dźwięku nasi uczniowie, a może przyszli naukowcy, mieli okazję pooglądać i sprawdzić eksponaty związane z dźwiękiem. Najbardziej zainteresowali się urządzeniem, na którym śpiewali, wydawali różne dźwięki do mikrofonu i mogli zobaczyć, jak wyglądają drgania powietrza wytwarzanego przez swój głos. W strefie tematycznej „Gdzie wzrok nie sięga”, zobaczyli dwadzieścia eksponatów przedstawiających zjawiska świetlne. Niektóre z nich można było oglądać mając dopiero okulary polaryzacyjne. Na koniec wycieczki, klasę czekała miła niespodzianka. Naszą szkołę odwiedziła policja konna. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń.

Print Friendly, PDF & Email