3A NA DNIACH OTWARTYCH 21 BATALIONU LOGISTYCZNEGO W RZESZOWIE

W piątek 11 października uczniowie klasy 3a wzięli uczestniczyli w Dniach Otwartych 21  Batalionu Logistycznego w Rzeszowie.

Podczas pobytu w jednostce wojskowej uczniowie zapoznali się z uzbrojeniem będącym na wyposażeniu żołnierzy. Bardzo chętnie przymierzali hełmy, plecaki, mogli wziąć broń do własnych rąk. Żołnierze opiekujący się wyposażeniem udzielali informacji na temat konkretnych modeli oraz odpowiadali na pytania uczniów. Następnie z bliska oglądaliśmy wozy bojowe. Każdy chętnie pod czujnym okiem żołnierzy zwiedził wnętrze samochodów, a nawet mógł usiąść za ich kierownicę. Ważnym punktem pobytu w jednostce było odśpiewanie hymnu oraz pokaz musztry paradnej. Pysznym dodatkiem była żołnierska grochówka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Filip, dzięki której uczniowie klasy 3a mogli gościć w jednostce wojskowej.